Durum Güncellemesi

bugün meydan simülasyonu dersimden kaldım. hiç beklemiyordum kalmayı ve çalışmam o kadar kötü değildi. pekala böyle olmuş olabilir ve yapacak birşey yok. okulum uzadı kesin olarak. beklenen buydu, canımı daha fazla sıkmanın bir anlamı yok.
bir kaç gün önce bir arkadaşım sayesinde github kullanmanın temellerini öğrendim. evet bende artık ftp’nin gereksiz olduğunu düşünüyorum 😀 bundan sonra en basitinden en kasışına bütün projelerimde github’ı kullanacağım kesin.
treehouse, codecademy ve codeschoolda ruby eğitimlerine başladım. beni gerçekten içine çeken treehouse oldu. html/css biliyorum yalnız ruby on rails öğrenmek istiyorum dediğimde beni yönlendirdikleri track’te html/css’den başlamaları dikkatimi çekti. videoları atlayıp sadece code challange ve testleri yaptım yalnız treehouse’ın işi ciddiye alıp temelden öğrettiğini görmüş oldum. şu anda programlama mantığnı javascript ile anlattıkları derslerdeyim ve harika bir iş çıkarıyorlar. js’yi öğrenmeyi istiyordum ve temelden daha ileri düzeyde js eğitimini sırf programlamanın mantığını anlamam için ruby derslerinden önce veriyorlar. istersem php kursunu da alabilirdim ama zaten orta düzeyde php biliyorum ve ruby’nin php’den daha gerekli olduğunu düşünüyorum.
bugün öğrendiğim javascript ve github bilgilerim ile server’ımla bağlantılı olarak bir kaç basit uygulama vs geliştirmeyi düşünüyorum. bakalım neler olacağını göreceğiz.
treehouse’ı denemek isteyenler varsa buradan üye olup ilk 14 gün ücretsiz bütün kurslara katılabilirler. programlamayı öğrenmek isteyenlere kesinlikle öneririm.

alkinkasap