Women Techmakers’15 Eskişehir

cumartesi günü işi gücü bırakıp çok güzel bir etkinliğe gittim. bir arkadaşım sayesinde haberdar olduğum WTE’15 Eskişehir beklediğimden daha güzel geçti.

hali hazırda elimde olan 2 işe yeni 2 iş daha eklendiği için zaman konusunda çok ciddi sıkıntılarım var şu anda. bu sebeple cumartesi bütün bir günü WTM’ye harcamayı isteyip istemediğimden pek emin değildim. gene de gittim ve hiç pişman değilim. “uykusuz gecelerim de pişmanlık hisseder miyim bilmiyorum”.

sunumlar ve workshoplar bence gayet güzeldi. bilişim sektöründe kadınların hali hazırda yaptığı işlerin fazla gözardı edildiğini düşünüyorum. düşündüğümüzden çok daha iyiler.

etkinlik ile ilgili çok fazla şey paylaşmak isterdim ama ne zamanım var ne de enerjim. orada haberdar olduğum bir kaç projeyi paylaşmak istiyorum.

paylas.io – google çalışanı iki türk’ün kurduğu bir girişim. bence gelecek vaat ediyor.

minnnimal.com – biri 14 biri 15 yaşında iki gencimizin kurduğu gayet hoş bir site. paylaşımları yetenekli olduklarını gösteriyor. devamını göreceğiz.

giderosmobile.com – bir başka yerli girişim. mobil için oyun geliştirmeyi kolaylaştırmak adına kurulmuş. açıkçası varlığından haberdar bile değildim. ama epey bi kullananı var anladığım.

alkinkasap