okulu bırakmak

January 11, 2015

Reading time ~2 minutes

derdim bu değil. okulu bırakmak yani..

1 ay oldu içimde bastıramadığım bir sıkıntı var. aslında bastırıyorum yalana gerek yok ama genelde sıkıntı beni bastırıyor ve bastırdığında ne yapacağımı şaşırıyorum. içimden bağırmak, ortalığı yakmak, belki ağlamak belki ağlatmak, koşmak ve yatmak geliyor. duygu dünyamda11inanılmaz bir harabe var ve bunun sebebini bulamıyorum çıkaramıyorum OLMUYOR nedense yapamıyorum. ilişkimin bitmiş olması değil bu. olmamış bir ilişki değil bu. kokusu alınmış insanlar da değil bu. ki karşı cins ne kadar çekici gelse de onlara yaklaşmak için bir adım atmıyorum artık, gereksiz geliyor bir sebepten ötürü. hemcinslerim zaten çekici gelmiyor merak eden varsa..

kedilerime sarılmak büyük keyif veriyor artık. zaten genelde benimle uyuyorlar, uyandığım zaman onları yanımda görmek bana büyük keyif veriyor. evladımmış gibi seviyorum sıpaları. zaten şöyle bir baktığımda bana keyif veren bi bu sıpalar var birde front end development. okulu saldım sanırım. simülatör sınavı gibi bir sınava uyumadan gidecek kadar saldım. UYUMADAN gidecek kadar. yarın radar teori sınavım var ve adam akıllı çalışmayı geçtim oturup yarım saatten fazla bakmadım bile. okulu bırakmak gibi bir düşünce 1 aydır aklımda bir yerlerde vardı zaten şu anda doruklarını yaşıyorum bunun. ha bırakacağım anlamına gelmiyor bu tabi. kaç yılın emeğini çöpe atmayacağım..

ama bir psikolojik destek almayı istiyorum artık. final haftam bittiğinde bir doktora görüneceğim. tabi doktorada derdimi anlatabilirsem.. etrafımdaki yakınımdaki insanlara bile anlatamıyorum anlayamıyorlar doktor nasıl anlayacak göreceğiz. anlamamaları onların suçu değil tabi ki ben anlatamıyorum. çoğu şeyi içinde yaşayan bir insan olarak sıra derinlerdekini anlatmaya gelince tıkanıyorum. klavyemin çıkardığı ses ise çok güzel geliyor şu anda. bir sigara sarayım öyle devam edeyim bari. kahvem bitti ne yazık ki başka kahve yapamayacağım…… .s

sigara sarıldı, yakıldı, ilk nefes alındı ve klavye devam. paraya çok önem veren bir insan değilim. elimdeki parayı harcarım. aylık harcamalarım her türlü asgari ücreti geçiyor. annem sağolsun onun kartını yediğimde de çok bir şey söylemiyor. yani işin özü para konusunda çok sıkıntım yok. gel gör ki bir süredir aklımdaki tek düşünce ciddi anlamda zengin olmak. ne hava trafik kontrolörü olmak ne de front end developer olmak insanı çok zengin edecek şeyler değil. ikisini bir arada yaparsam ciddi anlamda iyi bir gelirim olur ama olay bu değil. olay uluslararası holdingler sahibi olmak gibi bir şey.

yalnız kalmak istiyorum. kedilerim, bilgisayarım, sınırsız kahve ve çikolatam, kesintisiz internetim, müziklerim, bir kaç iyi bilgisayar daha ve zamanım olsun istiyorum. birde kaliteli tütünüm. kardeşim sınavlarını bitirip gitti, ev bana kaldı ve nedense hem zevkli hem acılı oldu bu. sıpayı görmek beni mutlu ediyorken evde yalnız kalmakta mutlu ediyor.

insanlarla konuşmak görüşmek istemiyorum. bir yandan istiyorum bu ayrı konu. ama yalnız olmak istiyorum, şu post-akoliptik filmlerdeki gibi sanırım. toplum sıkıyor belki de beni. ya da onun getirip götürdükleri.

evet, sanırım biraz rahatladım iyi geldi bu yazı. biraz radar teori bakarım sanırım. bakalım radar teori ne kadar keyifli gelecek. iyi geceler.

comments powered by Disqus

Uf 1 Seneyi Gecmis Yazmayali

En son 24 Aralik 2015 tarihinde bloguma yazi girmisim. Bugun 14 Ocak 2017. 2016 yok bu blogda, hmm.. Nispeten guzel gecen koca bir sene birs…… Continue reading

35 Ay

Published on April 28, 2017

Jquery mi Javascript mi? En saçma soru bu mu?

Published on February 10, 2015