Geçtiğimiz yıl ihtiyaç duyduğum için bir pagerank sorgu aracını alıp kendi ihtiyaçlarıma göre optimize etmiştim. Böylece sınırsız pagerank sorgusu yapabiliyordum. Yalnız aracı hazırlarken sadece ana domainin pagerank değerini alacak şekilde hazırladım. yani alkinkasap.net/iletisim adresini sorguladığımda sadece alkinkasap.net adresinin pagerank değerini elde edecek şekilde oluşturdum aracı. 

Geçtiğimiz günlerde eski scriptlerime göz atarken düzenlediğim bu scripti gördüm. Yalnız bazı düzenlemeler yapmamı gerektiriyordu bende baştan düzenledim herşeyi. Eskisinden pek farkı kalmamış olsa da şu anda daha hızlı ve rahat çalışabiliyor. Öyle ki scriptin orjinaline baktığımda aralarında benzerlik bile bulamadım 😀

Aracın kullanımı çok basit. İstediğiniz kadar domaini yazıp sorgulayabilirsiniz. Şimdilik bu sayıda bir sınıra gitmiyorum yalnız çok fazla sorgu ile server yükü artacak olursa mecburen sayıda kısıtlamaya gidebilirim. O zamana kadar aracı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Aşağıdaki linkten araca ulaşabilirsiniz.

Multi Pagerank Sorgu Aracı

 

alkinkasap